top of page

O mně

Psát o sobě je jedna z nejtěžších věcí, proto jsem si ji nechala nakonec.

 

Jmenuji se Jana Kuchařová je mi 38 let a celý život bydlím v Dolní Rožínce a spolu s manželem vychováváme tři dcery.

 

Už jako malou holku mě bavilo malovat a tvořit z plastelíny, nebo keramické hlíny, a proto jsem se pak rozhodla pro cukrařinu. Po vyučení jsem dodělala maturitu a po svatbě pak nastoupila na mateřskou dovolenou. V průběhu let jsem pekla  dorty, cukroví, zákusky i perníčky pro známé i rodinu, ale na soukromou provozovnu jsem si netroufla.

 

Jednou jsem na internetu zhlédla video o výrobě panenek. Modelovat jsem uměla, ale vytvořit obličej s určitým výrazem, nebylo ze začátku vůbec jednoduché. Postupem času jsem se vypracovala a začala tvořit postavičky.

 

V tomto období jsem byla s dcerami doma, protože probíhala první vlna coronaviru, nikam jsme nechodily a proto mi zbyl čas na vyrábění.

 

Od září 2019 do června 2020 jsem vyrobila 200 figurek, několik domečků, zvířátek, talířků, jídla…

Na jaře jsem si začala pohrávat s myšlenkou uspořádat výstavu. V obci máme pěkný kulturní dům a byl mi schválen pronájem, i pandemická situace byla příznivější pro pořádání akcí.
 

První výstava tedy proběhla v měsíci červenci a srpnu 2020

a téměř všichni byli z výstavy nadšeni a říkali, že v příštím roce přijedou znovu.

To podpořilo moje odhodlání, zkusit vyrobit další víly a skřítky.

 

Protože se na podzim 2020 covidová situace zhoršila, zůstala jsem s dcerami opět doma, nic mi nebránilo pokračovat ve výrobě postaviček.

 

Proto v roce 2021 proběhla moje druhá výstava, kde návštěvníci mohli potkat více jak 650 skřítků a víl a v roce 2022 se sbírka rozrostla na rovnou 1000. 

Nyní probíhá moje čtvrtá výstava, na kterou Vás tímto srdečně zvu. Čekám na Vás já osobně, spolu s více jak 1500 skřítků a víl. Ráda se s Vámi podělím o tajemství, jak skřítkové z kusu hmoty dostávají svoji nezaměnitelnou podobu.

bottom of page